logo

FILMOVÉ STŘEPINY #9

Je tady pondělí a tudíž nové střepiny. Tentokráte se podíváme na novinky o možném filmu podle H.G. Wellse, opět si připomeneme novinky ze Star Wars světa a připomeneme si jak to bude s Maggie. Z hlediska trailerů vám servírujeme Jurský Svět a Fantastickou čtyřku a zase pár novinek z televizní produkce. Fantastika se dneska promítá do obrovské řady filmů či seriálů a což mě přivádí na myšlenku, že konzumní publikum potřebuje čím dál tím častěji zdrhnou z kruté reality. Tím líp pro nás, fanoušky fiktivních žánrů, kteří se tak můžeme častěji tetelit v kinosálech kin či před televizními obrazovkami.

Sci-fi legenda a jeden ze zakladatelů žánru – H.G.Wells se dočká další pocty. Tentokráte se opět plánuje remake jeho známé knihy The Invisible man (Neviditelný muž), která světlo filmového světa spatřila již ve dvou adaptacích. V té klasické původní z roku 1933 si krom názvu, téměř dokonale udržela atmosféru popisované v knihách. Slavný oskarový debut Clauda Rainse předčil veškerá očekávání a dodnes patří do zlatého fondu světové kinematografie. Moderní pojetí Kevina Bacona z roku 2000 – Hollow Man (Muž bez stínu) se pohybovalo dost na hraně. Nicméně obě verze poukazovaly jak se člověk dokáže změnit v šílené nezastavitelné monstrum, když má v ruce moc, v tomto případě sérum neviditelnosti. Studio SONY oznámilo zahájení produkce a v momentální době se pracuje na scénáři a hledá se herec. H.G. Wells je klasik, snad se nebude moc obracet v hrobě.

Filmový svět je plný Star Wars dojmů a očekávání. Herec Ray Park nikomu nic moc neříká, ale všichni si jej pamatujeme z nezapomenutelné role Darth Maula, jehož potkal osud v první epizodě. Pokud jste sledovali animák Clone Wars, sami víte, že není tak úplně kaput. Sám herec si našel cestičku, jak by se mohl jeho nesmírně populární záporák s dvojitým světelným mečem, vrátit zpátky na výslunní a nabídl své služby studiu Disney. Téměř s jistotou můžeme prohlásit, že se neobjeví v některé z navazujících epizod, nicméně je možné, že se o něm vystaví samostatný příběh v plánovaných antologických filmech, které by měly doplňovat pozadí oblíbených charakterů a událostí. Tak co dokážete si představit hraného Maula s robotickýma nohama, jak totálně nasraný na půlku galaxie, plní svou cestu pomsty? Boží!

Star Wars: Rogue One bude prvním filmem, který bude samostatně rozšiřovat hlavní skywalkerovskou ságu. Minulý týden pronikly hlavní detaily zápletky a ty byly fandovským světem přijaty…no rozpačitě. Mělo by se totiž jednat o jakousi Star Wars verzi Dannyho parťáků, respektive půjde o to, jak bude parta rebelů vyslána na unikátní misi a to ukrást plány Hvězdy smrti, tak aby ji Luke měl vůbec šanci v ep. IV zničit. No takže už je jasné, že se příběh bude odehrávat mezi třetí a čtvrtou epizodou a pravděpodobně se dozvíme i jak se Leia k těmto plánům dostala a nastartovala tak dění, vedoucí ke zkáze celého impéria. Jelikož už známe konec, bude nutné do filmu přinést něco nečekaného. Studio Disney má na krku oprátku a ta se začíná stahovat. Film se očekává příští rok v prosinci.

Daredevil bude zpět s druhou sérií

Úspešný komiksový televizní počin Daredevil, o který se postaralo studio Netflix oznámil druhou sérii. Asi nejdospělejší komiksový seriál se tak krom plánované televizní týmovky Defenders dočká i navazujícího solo příběhu. Rozhodně dobrá zpráva a tak se příští rok můžeme opět těšit na třinácti dílný nášup příběhu o slepém hrdinovi, který nedá nikomu nic zadarmo a občas taky dostane na prdel. A jak známe Netflix bude to opět paráda.

Korporátní budoucnost na SyFy.

Nový futuristický seriál Incorporated se špionážními prvky se připravuje na kabelovce Syfy, která se chce vrátit k původnímu žánru. Mělo by jít o budoucnost, kde většinu světa ovládají korporátní společnosti a hlavní hrdina se bude muset infiltrovat do jedné z nich, aby zachránil dívku, kterou miluje. To samozřejmě způsobí pád křehkého systému. O produkci by se tak měl postarat Matt Damon a Ben Affleck, jakožto vlastníci společnosti Pearl Street Production.

Hororové rodinné drama s jak jinak než dneska velice oblíbenou zombie tématikou a přímočarým názvem Maggie by nám letos mělo představit v kinech. V hlavní roli se představí Abigail Breslin a nikdo jiný než stárnoucí legenda akčního filmu – Arnold Schwarzenegger, který se ujme roli otce a pro svou dceru, měnící se v zombíka, udělá všechno. Jak by se očekávalo, hercova minulost tak trochu doufala v akční podívanou, kde nařezaný fotřík kosí jednu chodící mrtvolu za druhou. Omyl. Půjde spíše o klasické drama s hromadou keců okolo a akce bude omezena na pár rvaček a drsných keců. Nicméně jsem pln očekávání, protože taková dramata mají šanci zazářit. A těch keců si stejně užíváme i ve The Walking Dead dosytosti, tak co?

Minulý týden vyšel druhý trailer na Jurassic World (Jurský svět), který se do kin dostane v červnu a přinesl nám lehce updatovanou verzi pravděpodobné zápletky. Inteligentní dinosaurus bude lovit nebohé lidi i jeho zvířecí kamarády a naší hrdinové se tomu budou snažit zabránit. A z traileru je jasné, že se samozřejmě zase všechno úplně posere. Není to už trošku přestřelené? Možná proto tomu Spielberg dělá “jen” produkci. Mi je to fuk. Lidi…jsou tam dinosauři! Dinosauří! Už to stačí.

A další nášup ukázky. Filmový komiksový reboot Fantastické čtyřky se blíží do kin a v srpnu nám Marvel naservíruje novou podívanou, která by měla od té předchozí filmové přidat trochu více důrazu na zápletku a příběh by měl být temnější. Nějak si nemůžu na dvacátníky v rolích oblíbených hrdinů zvyknout, nicméně ono to dle traileru vypadá vážně parádně. Sice jsem tuto partu nikdy njak zvlášť nemiloval, předchozí filmy jsem zkoukl jednou z lehkým úsměvem, ale tady, i když se sebezapřením, očekávám zajímavou show. Tak nashle v kině.

(Visited 115 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE