logo

FILMOVÉ STŘEPINY #7

Velikonoce jsou za námi a po dvou týdnech zde zase máme naše filmové novinky. Ve světě filmu se toho mezitím sice zase tolik neudálo, nicméně podíváme se jak je to s novými Star Wars, přečtete si něco o filmovém GTA a dalších zprávách o TRON3. Nakonec se mrkneme na trailer na nízkorozpočtový snímek Aurora a dozvíte se, že se s Kingovou Temnou Věží začínají dít psí kusy. Jdeme na to.

Každý fanda Star Wars netrpělivě očekává druhý trailer na Ep. VII, který by měl být vypuštěn společně s novými Avengers. V posledních týdnech se o přicházejícím filmu objevila řada nových zpráv a tou nejzajímavější byl popis třech nových padouchů, kteří by se měli v následující trilogii objevit. Není již žádnou novinkou, že badass z prvního traileru by se měl jmenovat Kylo Ren (ano je to ten s tím božím novým lightsaberem) a evidentně to bude frajer, který bude tím hlavním parchantem a bude zatápět osvícené republice. Andy Serkis (který parádně namluvil první trailer) by měl hrát padoucha jmenem Uber, se kterým se více počítá do dalších epizod, jakožto s “uberšéfem” těch zlých. A Captain Phasma ztvárněná herečkou Gwendoline Christie (Hra o Trůny) by měla být něco ve stylu Bobby Fetta, čili nájemný lovec? No určitě jste všichni natěšení jako já. Už ať je venku aspoň další trailer, ať je o čem kecat.

Za týden se začíná natáčet film s příznačným názvem Grand Theft Auto. Pokud jste herní fanda této série, tak vám jistě srdce poskočilo, nicméně bohužel nepůjde o čistou videoherní adaptaci, nýbrž o životopisné drama o dvou bratrech Houserových, kteří čelili obvinění, že jejich GTA je plné násilí. Film bude adaptací knihy Jacked: The Outlaw Story of Grand Theft Auto a Daniel “Harry Potter” Radcliffe si střihne roli jednoho z bratrů. No je to možná škoda, ale nějak GTA ve filmu stejně nemůžu přijít na kloub. Ostatně zkuste si sami představit dvouhodinovou anarchistickou jízdu městem, kdy hlavní hrdina krade auta, a to i když v něm někdo sedí, střílí do lidí jak se mu zlíbí (třeba bazukou ze střechy baráku) a každou minutu nasírá policejní jednotky. Ruku na srdce, to jsou věci, které nás na GTA baví a tohle by mohl natočit opravdu jen Uwe Boll. Nicméně i tak mi celý nápad přijde zajímavý..

Nedávno jsem psal, že se chystá pokračování počítačové akce TRON 3. Minulý týden bylo potvrzeno, že herci Garreth Hendlund a Olivia Wilde ujmou svých rolí z druhého dílu. Na svět utekly i první zprávy, jak by nový TRON mohl vypadat. Je evidentní, že celé universum má velký potenciál a Disney by jej chtěl udělat pro diváky (tudíž finančně) zajímavější a vypadá to, že bychom se mohli těšit na něco ve stylu hvězných válek, konkrétně Impéruim vrací úder (v tomto případě, CLU vrací úder?). Celá produkce by měla začít někdy na podzim, tak aby se film stihl vydat někde do dvou let. Osobně mám pro TRONa slabost a naprosto si jej vizuálně užívám a po konci druhého dílu mám jen obavy, že se celý příběh nějak přesune do našeho nudného lidského a barevného světa, plného měst a stromů. Snad ne.

Daredevil trhá rekordy sledovanosti

Netflix vypustil do světa celou sérii svého Daredevila, což je první část projektu nazývaného Defender, kde Neflix představí čtvreřici superhrdinů z Marvelovského universa, v krapet drsnějším podání. A jelikož jejich marketingový tah – vypustit celou sérii najednou – má vážně kladné ohlasy, vypadá to, že Daredevil se fakt povedl, protože již kolují zprávy, že je to zatím nejlepší komiksový seriál všech dob a po shlédnutí poloviny série můžu kvalitu jen potvrdit.. Třeba se dočkáme i další sezóny..

David Lynch u Twin Peaks nebude

Restart Twin Peaks je vášnivě očekáván, nicméně jeho původní tvůrce David Lynch u toho nebude. Na své facebookové stránce napsal následující slova: “Vážení přátelé Facebooku. Bohužel po roce a čtvrt vyjednávání se stanicí Showtime jsem byl nucen odejít, protože nebyly finanční prostředky k tvorbě scénáře, tak jak jsem cítil, že je třeba. Obvolal jsem herce, aby věděli, že u režie tentokráte nebudu. Twin Peaks může stále dopadnout skvěle, nicméně beze mě.” Tohle je vážně škoda, jsem zvědavý kam Showtime tento fenomén dotáhne.

Objevil se trailer na chystané sci-fi Aurora. Celkově příběh vypadá poněkud klišoidně, nicméně pomineme-li fakt, že i tak vypadá trailer parádně, rozhodně je zajímavé, že se film natočil prakticky jen díky Kickstarteru a zhruba asi za 100 tisíc dolarů, což je docela kumšt. Švýcarský režisér Kouba má evidentně dobrý filmařský tým, protože některé detaily a vizuální efekty vypadají, tak že by se za ně nemusel stydět ani Hollywood. Co na trailer říkáte vy?

Už to vypadalo, že se adaptace slavného knižní série Stevena Kinga – Temná věž – nikdy nedočkáme. Nicméně v poslední době se o filmové verzi začalo opět mluvit a SONY Pictures se minulý týden vytasilo se zprávou, že již mají první verzi scénáře a celá produkce by se tak nyní měla pohnout kupředu. Film by se měl adaptovat na první díl z osmidílné série s podtitulem Pistolník a tím pádem to vypadá na novou harrypotterovskou mnohaletou sérii. Sám King prohlásil, jak je nadšený a souhlasit s asistencí během natáčení. Vypadá to, že pistolník Roland se konečně vydá po stopách za Temnou věží i na filmovém plátně a já budu mlčky čekat na další nové informace, protože to vypadá, že je čas už někoho obsadit.

Seriálový release týdne:

Nedělní večer přinesl první díl páté série fenoménu Hra o Trůny a všichni natěšení fanoušci byli celou neděli nervóznější každou blížící se minutou. Během nedělního rána ovšem internetem proběhla zpráva, že se první 4 díly dostaly na internet a hromada fanoušků si tak čekání podstatně zkrátila. HBO potvrdilo, že uniklé epizody byly poskytnuty jakožto novinářské verze bez loga a s horší kvalitou obrazu, ovšem jak známe lidi, těm je to úplně jedno. Nicméně stále probíhá pátrání, kdo tento pirátský čin provedl a dle posledních zpráv, již nejsou daleko. Někdo asi přijde nejen o práci. A vy se mrkněte na trailer následující sezóny.

(Visited 112 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE