logo

FILMOVÉ STŘEPINY #4

Další filmový týden je za náma a tentokráte se podíváme na Krotitele duchů. Dozvíte se něco málo o Star Wars a novém pokračování hororu Kruh. Také zabrousíme k nějakému novému traileru, či uvidíme, jak je to vlastně s TRONem 3.  Fantastika se dneska promítá do obrovské řady filmů či seriálů, což mě přivádí na myšlenku, že konzumní publikum potřebuje čím dál tím častěji zdrhnout z kruté reality. Tím líp pro nás, fanoušky fiktivních žánrů, kteří se tak můžeme častěji tetelit v kinosálech kin či před televizními obrazovkami.

Dan Aykroyd v nedávné době naznačil, že s Krotiteli duchů není ještě hotov. Minulý týden se jeho slova potvrdila. Filmové pokračování partičky, která se duchů nejen nebojí, ale také je dokáže lapit, by se mělo začít v blízké době natáčet. Režisér Paul Feig a scénáristka Katie Dippold se do vývoje filmu vrhli s obrovskou vervou. „Chceme rozšířit universum Krotitelů důchů způsobem, který bude zahrnovat několik filmů a televizních seriálů, mechandising a vše co k modernímu filmovému průmyslu patří. Značka Ghostbusters je skvělý nadpřirozený koncept se směsicí komedie a humoru a my věříme, že se mohou stát něčím unikátním. První film Paula Feiga tak vyjde příští léto.” prohlásili tvůrci a prozradili první filmová obsazení. Hlavním tahounem by měl být hezounek Channing Tatum a oznámila se také dívčí skvadra Kristen Wiig, Melissa McCarthy, Leslie Jones & Kate McKinnon. Pokud jste sledovali tyto herce v poslední době, nejspíše asi kroutíte hlavou, nicméně se necháme překvapit. Očekávám ale, že z toho vznikne jedná velká pitomost.

Disney to se Star Wars začíná myslet vážně a filmovým restartem, počínaje Ep. VII, by se chtěli držet zaběhlého konceptu jeden film ročně. Příští rok v prosinci, by se tak měl do kin dostat samostatný Star Wars film s podtitulem Rogue One. Režie se ujme Gareth Edwards (Godzilla) a do hlavních rolí byla již obzasena dvojice Felicity Jones (Teorie všeho) a Tatiana Maslany (Orphan black). Osobně jsem rád, že filmové universum Star Wars poroste, ale na druhou stranu bych ocenil, kdyby film nebyl každý rok. Kouzlo hvězdných válek se dá rychle zabít a jestli jsme jako fanoušci odpustili tvůrcům první tři epizody, nový koncept spíš začíná děsit. Aby toho nebylo málo, Disney oznámil, že epizoda VIII vletí do kin o rok pozdějí, tudíž v prosinci 2017. Čert vem Disney.

​Dominic Cooper jako Preacher

Kabelovka AMC nedávno objednala první epizodu tohoto komiksového trháku a v současné době probíhá výběr herců. Vypadá to, že jako reverenda Jessieho Custera vidí herce Dominica Coopera. Snad to vezme, protože mě by na tu roli fakt seděl.

Seriál 12 Opic bude mít další sérii

Syfy je kabelovka, která i přes svůj název se častokrát sere do úplně jiných žánrů a své původní sci-fi přesvědčení tak zabíjí. Nicméně seriál 12 Opic se stal úspěšným a tak jej obnoví i pro druhou řadu, i když původně se s ním nepočítalo. Druhá řada tak světlo světa spatří v roce 2016.

Hororová série Kruh se pravděpodobně dočká svého dalšího filmového bratříčka. Paramount oznámil, že se již pracuje na scénáři filmu s názvem Kruhy (Rings) a půjde o prequel, který se bude zabývat počátky Samařina života. Autoři ovšem mají v plánu posunout celý koncept jiným směrem a podobně jako v televizním prequelu PsychaBates Motel spíše půjde o vlastní novou linii zastrčenou do kruhové frančízy a bude tak částečně ignorovat nastavení původních filmů. Pokud se vám původní americké remaky líbily, je možné, že se dalšího filmu o vraždící videokazetě dočkáte. Já si myslím, že tyto filmy nemají nic společného s hororem. Teda krom Samary, ta byla fajn.

Zajímavých filmových trailerů posledního týdne bylo opravdu poskrovnu, nicméně zaujal mě opravdu prima kousek: Self/Less má zajímavý trailer a filmový koncept mi opravdu sedí. Muž umírající na rakovinu přenáší svou mysl do mladého muže a stává se tak nesmrtelným, nicméně nic není zadarmo, jak se zdá. Tohle může být moc fajn nebo naopak obrovský průser. Ryan Reynolds v traileru nijak neoslňuje a Ben Kingsley se tak snaží všechno zachránit. Možná zrovna na to tvůrci hrají. Uvidíme, vypadá to fakt zajímavě a necháme se tedy překvapit už letos v létě.

Boží zpráva! Disney se krom Star Wars a marvelovských filmů začíná obracet jiným směrem a oznámil vývoj třetího dílu počítačové akce TRON. Můžeme se vsadit, že do hlavních rolí se opět dosadí Olivia Wilde, Bruce Boxleitner a pevně věřím, že se režisérovi Josephu Kosinskemu podaří i nějak zlanařit Jeffa Bridgese. Každopádně pro mě to je dobrá zpráva, prestože dvojka byla slabší, teda filmově. Vizuálně je to nářez, který si neskutečně užívám a pokaždé, když si film pustím, vzpomenu si na starou dephi hru Červi, kterou jsme na základce v osmi lidech na jedné klávesnici drtili. Boží.

Walking Dead spinoff má objednanou druhou sérii

Ještě nebylo ani oznámeno, jak to bude s tou první, tvůrci dostali objednávku na sérii druhou, nejspíše aby dodali scénáře, které by studiu zjednodušily rozhodování, zda seriál odklepnout. Fear of Walking Dead má natočený pouze první díl a momentálně se čeká, zda se povolí natočit i zbylých pět z první sezóny. No stále to balancuje na hraně. Držme pěsti.

Hra o Trůny bude mít víc než 7 sérií

Pátá série je na spadnutí a za pár týdnů započne každoroční šílenství. V současné době se dokončuje již šestá kniha a jelikož George R. R. Martin počítá s běžícím seriálem, byla s ním diskuze na kolik televizních sérií by se seriál měl natáhnout. Z diskuze bylo zřejmé, že seriál, aby držel s knižní linií krok, by musel mít rozhodně více než 7 sérií a pravděpodobně tak 10.

Filmové zklamání týdne:

V pátek jsme s Vlčí Boudou navštívili nový Blomkampův trhák Chappie, který ani jednoho z nás moc nepřesvědčil. Nevím, jak to bude s Vetřelcem, ale gangsta robot s vlastním myšlením, vychovávaný trapákama z hudební skupiny Die Antwoord byl průser. Sice jsem po zklamání z Elysia neočekával nějaký bůhvijaký filmový zázrak, ale i tak jsem byl zklamaný. Chappie je sice roztomilý robot a asi se najde hromada lidí, co si film zamilují, ale já osobně očekávám něco jiného. Howgh.

(Visited 105 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE