logo

FILMOVÉ STŘEPINY #3

Zase je pondělí a zase čas se podívat, co se minulý týden kde šustlo ve světě filmu. Druhý Den nezávislosti, TO Stephena Kinga, a zase o Blomkampovi, Nový trailer dvojky Avengers a Joker. Fantastika se dneska promítá do obrovské řady filmů či seriálů a což mě přivádí na myšlenku, že konzumní publikum potřebuje čím dál tím častěji zdrhnou z kruté reality. Tím líp pro nás, fanoušky fiktivních žánrů, kteří se tak můžeme častěji tetelit v kinosálech kin či před televizními obrazovkami.

Emmerichovo pokračování Dne nezávislosti by mělo vletět do kin příští rok a už víme, že ve filmu se neobjeví Will Smith. Nicméně již známe jednoho z hlavních protagonistů a bude jím Jessie Usher, který je spíše známější ve světě seriálů (Hannah Montana, Mentalista, Myšlenky zločince). Ten by měl hrát nevlastního syna Smithovy postavy – kapitána Stevena Hillera. Den nezávislosti 2 se má odehrávat 20 let po útoku mimozemšťanů, kdy svět není ještě stále úplně obnoven, nicméně lidstvo rýžuje ze získaných mimozemských technologií. Co však lidé netuší, že předchozí útočníci stihli vyslat signál a jak se zdá, posila už je na cestě. Ve filmu se mají krom nových tváří (Liam Hemsworth a právě Usher) objevit i staří známí v podání Jeffa Goldbluma či Billa Pullmana a to ve svých předešlých rolích. Osobně si myslím, že moment překvapení z prvního dílu, kdy lidstvo zjistilo, že ve vesmíru nejsou sami bude tentam a i když noví nepřátelé i lidé budou vytunění, bude to jen evokovat k dalšímu splácanému sequelu, kde je všechno lepší, jen zážitek horší. Chjo.

Tohle je zajímavá novinka. To, že se letos začne natáčet nová adaptace nejlépe prodávané novely Stevena Kinga – “TO”, již nějakou dobu víme. Režie se ujme Cary Fukunaga, který všem vytřel zrak televizním seriálem True Detective (Temný připad). Celý příběh bude zasazen do moderní doby a hotový scénář odklepl sám Steven King, kterému se moderní pojetí líbí. Pro fanoušky je to určitě skvělá zpráva a jsem zvědav, jak výsledek dopadne, nicméně pokud režisér dokáže navodit podobnou dramatickou atmosféru jako v případě True Detective, máme se na co těšit. A to i proto, že na filmu s ním dělá stejný tým. No já si myslím, že TO si filmová plátna rozhodně zaslouží. Ještě sice nevíme, kdy výsledek půjde do kin, ale očekávám že příští rok si film vychutnáme.

Gotham přijde o postavu

Minulý týden bylo oznámeno, že v druhé sérii se již neobjeví postava Fish Mooney ztvárněná herečkou Jadou Pinkett Smith. Jelikož je to postava vymyšlená čistě jen pro seriál a nemá s Gothamem žádnou známou minulost, přesto v první půlce první série měla prostoru docela dost. (Juchů, je to stejně kráva! – pozn. Kirby).

Televizní Lucifer má první hvězdy

Televizní adaptace nejoblíbenější postavy komiksového Sandmanova světa má své hvězdy. Hlavní roli si střihne Tom Ellis (Merlin) a jeho kámošku Mazikeen ztvární mladíčká hvězdička Lina Esco (Heroes: Destiny). Jak to opravdu dopadne, si budeme muset počkat, ale zatím je vše na dobré cestě.

Neill Blomkamp se po oznámení, že se ujme režisérského křesla nového Vetřelce, stal terčem novinářů z celého světa, a proto už i třetí týden o něm. Tentokráte prohlásil, že sequel k Vetřelcům bude nejspíše na dva díly, a také dramaticky mluvil o jeho další plánovaném filmu. Nebude to nic jiného než pokračování jeho úspěšného počinu – District 9, které se sice odsouvá na pozdější dobu, ale prý již má koncept připravený. Jen to napsat. Dle jeho slov by se sám chtěl filmařsky posunout dále, jeho tři filmy mají podobný styling, a tak by rád District 10 udělal úplně jinak a jinde. Jsem zvědavý, protože do kin brzy vletí poslední počin Chappie, a tak si snad už uvědomím, proč mu stále tolik věřím, i když jsem posledně nebyl nadšený.

Nový trailer na bližící se vrchol druhé fáze komiksových filmů od Marvel Cinematic UniverseAvengers: Age of Ultron – přistál mezi nás. Tentokráte je plný akčního bahna a drsnějšího pojetí představení filmu. Joss Whedon prohlásil, že v traileru toho je hodně, ale prý jsme ještě všechno neviděli. No ať to dopadne, jak to dopadne, opět můžeme očekávat návrat plejády známých superhrdinských tváří, a co víc, opět se budou ve filmu bourat budovy a likvidovat americká města.  No ještěže žijeme v Česku, kde se nic takového neděje, jen se stavějí tunely. Premiéra u nás je datovaná na 30. 4. 2015.

Nejistota u Walking Dead

Respektive u jeho plánovaného spin-offu s pracovním názvem Fear of Walking Dead.. Pilot již sice vznikl, ale AMC seriálu ještě nedalo zelenou. Možná to tedy dopadne tak, že se vůbec pokračovat nebude. To by byla škoda.

Superdívka se natáčí

Pro změnu další komiksový seriál. Chystaná Supergirl kabelovky CBS točí pilotní díl a už se objevily první fotky. Sice svět teď prožívá komiksový boom, ale nezdá se vám, že už se těch superhrdinů všude kolem trochu moc?

DC ve spolupráci s Warnerama trošičku belhají za plně rozjetým Marvelem, nicméně rozjíždějí se parádně. Po ohlášeném vystoupení několika superhrdinů v novém Superman vs. Batman se také rozjíždí zajímavá týmovka Suicide Squad, která bude naopak poskládána z padouchů DC universa. Minulý měsíc bylo potvrzeno, že Jared Leto si střihne roli Jokera a teď bylo oznámeno, že Joker se oproti předchozím inkarnacím bude hodně lišit. Nicholsonův bezpáteřní narcis a Ledgerův nihilistický sociopat budou mít dalšího bratříčka. Prý si má Leto Jokerův charakter vybudovat sám. Možná si ještě neuvědomuje, jakou touto rolí dostal poctu…

Filmový zážitek týdne:

S redakcí jsme zavítali na lehce rozšířenou verzi prvního Vetřelce, který se objevil v plejádě menších kin po celé republice. Šlo o rozšířenou verzi z roku 2003 a my si film na plátně dosytosti užili. Jelikož celorepublikové vetřelčí šílenství ještě neskončilo, doporučuju se ve vašem městě porozhlídnout a na film si zajít, protože shlédnutí na plátně dává filmu nový rozměr. Docela se divím, že po tomto filmu nesáhly multiplexy, jelikož menší kina mají na představení vyprodáno. A malá rada na závěr: Před filmem nechoďte na pivo :).

(Visited 107 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE