logo

PEDIGREE VOD ŠMÍDA

Taky už vás sere ta neoriginální a jednotná nabídka v supermarketech? Jasně, všechno to má milion barviček, názvů a tvarů, ale uvnitř všeho je ten samý šmejd. A co teprve v případě krmě pro naše miláčky. Všechno je to to samý žrádlo pro psy, jen s jiným obalem. Pokud hledáte něco lepšího, něco víc, je tady pro vás Darek Šmíd a jeho Žrádlo pro psy. A můžu vám zaručit, že obsah je kurevsky výživný.

V pořadí již desátý díl úspěšné knižní série Kladivo na čaroděje začíná pěkně z ostra. Během prvních pár stránek dostaneme vymlácený kancl, Felixe s prolomenou nohou, napůl umírajícího Waltera, Vincence vyvedeného z rovnováhy a Klaudii, která chce roztrhat Waltera na kusy. A to do toho nezapočítávám hromadu zmasakrovaných policajtů a obří ozubenou bestii namotanou na chladiči kamionu. Prostě pohodová pondělní selanka v zasněžené Praze a to nám ten týden teprve začal. Felix a jeho crew se totiž zapletli do docela hlubokých sraček. Dostali se totiž do rukou pejskařům. A všichni víme, jak ti dokážou být zvrácení.

Uragán smrti, akce a potkanů nás protáhne téměř všemi kouty v Praze a především i pod Prahou, kde se ukrývají pěkně šáhlé věci, zahrnující kupříkladu čtyřnohou dvouvaginální ženu. A to vše (a ještě mnoho dalšího) se zrodilo v choré mysli Dareka Šmída. Možná se teď proti tomuto označení ohrazuje, ale já nevěřím tomu, že člověk, který přeložil kompletní Transmetropolitan z toho vyšel bez úhony.

Ale nejen úchylností Warrena Ellise živ je člověk, Darek má za sebou překladů daleko více a všechny jsou perfektní, takže už je trochu vypsaný. Důkazem toho budiž i jeho knižní prvotina Superpérák – citlivé a vážné drama dospívajícího mladíka, jenž je rozerván citovými city a necity a necítí co cítit… teda netuší, co má dělat… se svým obřím penisem (já to říkal, chorý mozek :-D).

Dále také pracoval v magazínu Reflex, napsal nějaké ty epizody k seriálům jako je Comeback či Vyprávěj a taky nějaké ty knihy o filmu, jako je třeba Kolja (ty ňebuj sa) a Tři Bratři. I ten výběr komiksů, které překládal, něco vypovídá. Vedle Transmetropolitanu od Ellise je to Banda od Ennise, MY3 od Morrise… teda Morrisona, Kick-Ass od Millara, jeden Hitman od Ennise a střihnul si i Iron-Mana od Ellise (kruh se uzavřel).

Jiří Pavlovský opět dokázal, že si své přispěvatele do série vybírat umí a já pevně doufám, že si tuhle dávku psího žrádla užijete jako já ale pozor, může se stát, že už se nikdy na kebab nebudete dívat stejně.

(Během psaní této recenze nebylo ublíženo žádnému psovi – všichni byli humánně utraceni a předáni do péče Walterovi. To vše proběhlo za svobodné vůle všech zúčastněných a vůbec to neovlivnil fakt, že nám Vincenc všem drtil koule… Najednou.

(Visited 70 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE