logo

ALLY MCBEALOVÁ Z PEKLA

Simon Sues je bývalý nadějný student práv na Haverdsfordově univerzitě. Namísto toho, aby byl hvězdou soudních síní se ale Simon zahrabal v malém starožitnictví spolu s podivným společníkem Izákem. Právo stále zastupuje, ale nečelí zákonům světským, nýbrž pekelnickým. Simon se totiž stal obhájcem těch, kteří se zapletli s démony a svůj důvtip si brousí na pekelnických smlouvách. Nikdo netuší, proč zahodil svou nadějně se vyvíjející kariéru a Simon není zrovna sdílným patronem. Společně s Izákem čelí démonickým silám bez bázně a bez Hany, ačkoliv i jim ubíhá čas…

Autorka Myung-Hee Kim má na svědomí jak kresbu, tak i scénář této akčně-neakční série, vycházející z děl takových velikánů, jako je kupříkladu sir Arthur Conan Doyle, či Howar Phillip Lovecraft. V současné době pracuje jako animátorka v herním průmyslu a tvorbu komiksu považuje za ten nejlepší způsob, jak si ulevit od stresu. Zbožňuje cokoliv spřízněného s hororem, či detektivkou, čehož je Simon Sues a Předvolání ďábla přímým důkazem. Sérii původně vydala samonákladem v USA v roce 2012 a stejně tak veškerá práva k českému vydání byla dojednávána přímo s ní.

A když už jsme u českého vydání, to má na svědomí nové nakladatelství Zanir Jana Schejbala, který se postaral i o překlad a redakci. Lettering je velice povedený, jedinou výhradu, kterou mám k českému vydání, jsou okraje. Vnitřní okraje stránek by mohly být trochu dále od vazby. V některých případech musí čtenář na sílu rozevřít knihu, což poškozuje vazbu. To jsou ale jen drobné začátečnické chyby, které se Zaniru určitě podaří vychytat. Jejich cílem je přinést do Čech komiks od začínajících autorů z celého světa. Jejich snahou je poukázat na to, že začínající nebo tzv. „indie“ komiks není o nic horší než všechna ta snůška Supermanů, Batmanů, X-Menů či japonských mang všech žánrů.

A co chystají do budoucna? „Mezi naše hlavní uváděné žánry bude patřit drama, hrůza a horor ve všech možných variacích. Nehodláme se omezovat na upíry, protože zrovna „letí“ nebo na mrtváky, protože je teď zombie apokalypsa na každém rohu. Spíše naopak. Peklo, démoni a nějaká ta pořádná duchařina. No a není třeba se pořád jen bát. Proto máme v záloze i komedie a romanci, aby si každý přišel na to, co ho baví. Pochopitelně máme slabost i pro jiné žánry, ne jen pro ty zmíněné. Dokonce i milovníky klasických bojovek na způsoby japonských „šónen“ se tu v budoucnu objeví. A kdo ví, třeba i koneckonců na nějakou mangu dojde. Věřím, že si k nám najdete cestu.“

Pevně doufám, že vytrvají a najdou si mezi českými fandy komiksu, komixu a mangy pevnou základnu, která jim pomůže rozvíjet své pole působnosti. Sám za sebe jen můžu říct, že jim držím palce a, i když první kniha Simonových dobrodružství má poněkud pomalejší rozjezd, rozhodně jsem zvědav na další díly a další kousky tohoto nového nakladatelství.

(Visited 91 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE