logo

FLASH: ZNOVUZROZENÍ

S DC komiksy se v poslední době roztrhl pytel a nejnovějším přírůstkem do rodiny je tento kousek od nakladatelství Bbart. Ti z vás, kteří Flashe znají od A do Z budou nadšeni a čtení tohoto dílu si užijí. Ti, kteří s tímto superhrdinou teprve začínají budou zpočátku na rozpacích a tápat. Nejenom však proto, že Flash: Znovuzrození začíná v okamžiku „zmrtvýchvstání“ Barryho Allena. Svět je jeho návratem nadšený, a tak se mu ostatní kolegové superhrdinové rozhodnou uspořádat oslavu. Jenže ani ta neproběhne hladce, jelikož Barry z ní není nadšený. Můžou za to problémy, které s jeho příchodem vyvstaly. Nejenom to, že jeho životní družka nezestárla ani o den.

Zároveň se také musí vypořádat se svými předchůdci. Vždyť Flash nebyl jenom jeden. V příběhu potkáme například Wallyho Westa, což je synovec Allena. Aby jich nebylo málo, tak se zde objevuje Bart Allen, Flash z budoucnosti a vnuk Barryho Allena. Nezůstává však jenom u nich. V příběhu se objeví další superhrdinové a na toto Green Lantern, jenž je Barryho nejlepším přítelem. Superman, který má ve Znovuzrození také jednu z hlavnějších rolí. Tím však výčet jednotlivých postav nekončí. Na tak relativně útlé dílo je jich tu příliš mnoho.Přesto se po čase chytíte a dokážete se v nich zorientovat. Musíte mít alespoň načtený či nakoukaný základ tohohle hrdiny, protože bez toho se nepohnete. Přeci jenom vás budou napadat otázky, jako co tam dělají ty gorily anebo kdo je Black Flash a Reverse Flash (velmi důležitá postava bez níž by tenhle komiks nemohl fungovat).

Co čtenáře zaujme jsou i krátké návraty do minulosti a úryvky ze života Barryho Allena, když byl malý. Zajímavá je například scéna, kdy se jeho mámě rozbije auto a oni uvíznou na nějakou dobu na silnici. Stejně tak vysvětlení kam vlastně hlavní hrdina zmizel a proč. Ono nakonec Flash: Znovuzrození není zas tak zmatečný, jak zpočátku vypadá. Když čtenář dojde na konec příběhu, dočká se ještě velmi podrobného rozebrání Flashe a všech jeho součástí.

K samotným ilustracím, které má na svědomí Ethan Van Sciver. Využívá základních flashovských barev a všeho, co k superhrdinskému světu patří. Počínaje vymakanými těly hlavních hrdinů a krásnými ženami konče. Jednotlivé komiksové části jsou nakresleny někým, kdo svému řemeslu rozumí. Jsou živé, vibrující energií, ale především vás magicky přitahují svou detailní propracovaností, která se jenom tak nevidí.

(Visited 108 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Co se jí dostane pod ruku, to přečte. Literární fanda a začínající grafoman a nerd v sukni. V současnosti pracuje v nakladatelství Epocha.


KOMENTÁŘE