logo

FILMOVÉ STŘEPINY #13

Tak jo, dlouho jsem se neozval, protože nebylo moc o čem psát. Zprávy za poslední měsíc se týkali zejména různých plků a drbů, které se světem šíří a potvrzených filmových novinek byste pohledali. Nicméně minulý víkend proběhl v San Diegu slavný Comic-Con, kde se mino jiné představila pěkna řádka nových informací a trailerů, takže vězte, že tento šťastný 13 díl bude věnován komiksovým či nerdy filmům, protože i my na boudě jsme takoví. Mrkneme na Batmana a pak ještě jednou v traileru se Supermanem, Suicide Squad, Deadpool, X-Men ve svých nových trailerech a nakonec si dáme tak trochu jinou komiksovku v podání Guye Ritchieho a jedno DC překvápko.

Ještě před letošní slávou v San Diegu se povídalo, že Ben Affleck si střihne samostatný film, kde ztvární (koho jiného než) Temného rytíře, kterého hraje i ve velmi očekávaném Batman vs. Superman: Dawn of Justice. Sice ještě nevíme jak film dopadne a jestli Batmana, dle představ fanoušků vůbec dá (a ruku na srdce, herec je do spíše průměrný, zatím), ale o své roli v sólo filmu si rozhodl nejspíše on sám, protože krom sólo role slavného strážce Gothamu si ujme i křesla režisérského. Tohle by ovšem mohl být docela zajímavý počin, protože svým režisérským uměním dokázal již párkrát zavřít nevymáchané huby kritiků (Za režii filmu Argo dostal Affleck v roce 2013 Zlatý globus a samotný film dostal jak Oskara tak i Zlatý globus + samozřejmě další řádku ocenění). Snyderův Batman vs. Superman, který čerpá z Millerova Návratu Temného rytíře, tak pravděpodobně dokázal zainspirovat a Ben Affleck tak může přidat svůj díl do Batmaního universa. Aby toho nebylo málo tak se zapojí do tvorby scénáře, který společně s DC scénaristou Geoffem Johnesem mají zpískat v co nejkratším termínu. V San Diegu se potvrdilo, že Warner Bros již film odklepli a do kin by tak měl přijít v roce 2019.

U Batmana zůstaneme, respektive u přicházejícího trháku Superman vs. Batman, který nás během Comic-Conu poctil novým téměř čtyřminutovým trailerem. Konečně tak již bylo poodhaleno jak vlastně film bude zhruba bude vypadat. Trailer je parádní, nicméně je tam pár bodů, kterých se děsím už teď. Ben Affleck jako Bruce Wayne vypadá solidně, rozhodně šlape na paty svým předchůdcům, ale jeho pravá ruka a komorník Alfréd v podání Jeremyho Ironse je dle mého krapet mimo. Nesedí mi stylově, i povahově, ale nechci předbíhat. Ono to nakonec možná dopadne dobře. Okay, tak máme na systém nasraného Batmana, který dostal nové boží vozítko a pifku na celou prohnilou společnost. Na druhé straně máme oslavovaného sluncem prozářeného Muže z Oceli, který oproti svému stejnojmenému předchozím filmu dostal červenější pláštík, barevnější logo na úbor, slávu celých Spojených států a nového padoucha ve formě “prozatím” vlasatého Lexe Luthora (Jesse Eisenberg), kterého v té roli prostě taky nějak nevidím. Nakonec vše dopadne tak, že si dva neoblíbenější frajeři DC universa dají do držky. Mno těším se.

V San Diegu se vypustila řádka rádoby teaserů na další připravované komiksové trháky, nicméně jejich kvalita je nevalná respektive zatím se na netu objevili v příšerných kinoripech. DC týmovka Suicide Squad poskládaná z nepřeberné řádky padouchů celého universa Jokerem počínaje a Deadshotem konče, nepřinesla zhola nic nového, nečekaného. Marvel nezůstal pozadu a věnoval své filmové panely věčně hláškujícímu padouchovi Deadpoolovi a také novým X-Menům, s přízviskem Apocalypse. Trailery na poslední dva jsem tady vyskládal pod sebe, pro vás nedočkavce, ale osobně bych raději počkal na ofiko HD verzi.

A teď něco z jiného soudku. Henry Cavill měl v San Diegu hej. Batman vs. Superman sklízí úspěch už teď, aniž by film ještě někdo viděl a další špionážní komiksovka The Man from U.N.C.L.E v hlavní roli právě s Cavillem na sebe nenechala dlouho čekat. Na Comic-Conu byl představen parádní pětiminutový trailer špionážní podívané s patinou Guye Ritchieho, který se ujal režie. A co dodat, jen že to vypadá seriózně, s na plný plyn nezastavitelnou Ritchieho režií a hlášky taky chybět nebudou. A co jde? No snad jen dodat, že americký a ruský špión se v době studené války spojí a půjdou po superpadouchovi, respektive po tajné zločinecké organizaci. Cavill zahodíl pláštík, nasadil baloňák a přidal supr hlášky. Jo a film je remake původního seriálu ze šedesátých let a do kin přiletí již letos v srpnu.

Nakonec jedno nové oznámení pro DC fanoušky. Jak jinak než na Comic-Conu, potvrdil se reboot filmového Green Lanterna. Předchozí film s Ryanem Reynoldsem byla katastrofa, jak divácká tak finanční, a jelikož Reynolds vyměnil zelenou za červenou jako Deadpool pro Marvel, bue nutné najít Lanterna nového. No jelikož nový film má přijít do kin v roce 2020 s titulem Green Lantern Cops. a spekuluje se, že budou zapojeni všichni tři lidští Green Lanterni – tedy Jon Stewart, Hal Jordan, Guy Gardner – a mohli by film táhnout spolu. Ještě sice netuším jak by tohle mohlo fungovat, ale budiž. Warneří potvrdili, že pro roli nejznámějšího z nich Hala Jordana se již diskutuje Chris Pine, který prozatím exceloval v elasťákách jako startrekovský kpt. Kirk. Jak to bude, to si ještě musíme počkat.

(Visited 61 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE