logo

FILMOVÉ STŘEPINY #11

Poslední dva týdny se toho moc nedělo, nicméně pár novinek pro vás máme zase v nových střepinách. Podíváme se jak to vypadá s adaptací komiksu Valerian a Laureline, opět něco o Star Wars a také se dozvíte něco o třetí Planetě opic. nakonec se podíváme jako vždy na trailer a zjistíte něco málo o filmovém Warcraftu a zombících. Chybět nebude pár informací z televizní produkce.

Úspěšný francouzský režisér Luc Besson chystá další pořádné sci-fi, které hodlá natočit. Film Valerian a Město Tisíce planet (Valerian and the City of a Thousand planets) má být adaptací francouzského komiksu Valérian and Laureline (1967, scénář Pierre Christin, ilustrace Jean-Claude Mézieres). Příběh se zdá býti lehce klišoidní aneb vesmírný dobrodruh Valerian se svou společnicí Laureline cestují napříč časem a prostorem a navštěvují neznámé planety, kde prožívají různá dobrodružství. Nicméně celý koncept byl velice populární a komiks patří k těm významným dílům, které ovlivnili moderní filmové sci-fi. Celá před-produkce se již rozběhla  film je plánován na rok 2017.

Informace o Star Wars asi nikdy neomrzí. Antologický Star Wars: Rogue One, který bude sledovat dobrodružnou misi party rebelů, kteří mají ukrást plány první Hvězdy smrti má přijít do kin příští rok a film má konečně svého hlavního záporáka. Od filmu se očekává drsný válečný příběh, který ukáže druhou stranu mince rebelského povstání, když nebudou mít za prdelí jedijského rytíře, ale naopak jen strategii a odhodlání “obyčejných” rebelských vojáků. Proti nim se má postavit Ben Mendelsohn, který podepsal jednu z hlavních rolí a očekává se, že naším novým hrdinům pořádně zatopí. Jak to nakonec dopadne je ve hvězdách, nicméně universum je natolik nevyčerpatelné, že může přinést mnoho nových postav, které si můžeme oblíbit naprosto stejně jako staré známé ze skywalkerovské série.

Heroes ožívají v původní sestavě.

Televizní restart seriálu Heroes s podtitulem Reborn přinesou řadu postav z původní série. Seriál o lidech se schopnostmi žijiící u v naší době a pobíhají bez kostýmu, přivede na obrazovky znova např. Muže s kostěnými obroučky, Haiťana, Hira či v neposlední řadě potvrzeného Matta Parkmana. Na obrazovkách ho uvidíme již tento podzim.

Supernatural nekončí

Nesmrtelný seriál o všem, čeho se bojíme právě končí posledním dílem již desáté sezóny. Jedenáctá sezóna bude pokračovat na podzim a vypadá to, že se s bratry Winchesterovými jen tak nerozloučíme. Příběh dvou bratří se po celou dobu rozrostl a i přes občasné vatou vyplněné díly neustále si drží vysokou scénaristickou kvalitu.

Planeta opic prožívá kvalitní restart a po dvou filmech Zrození planety opic a Úsvit planety opic, které oba byli naprosto rozdílně, jak svou žánrovou strukturou tak výpravou, se tak chystá završení trilogie s již známým, nepotvrzeným názvem Válka o planetu opic (War of the Planet of the Apes). Zatímco Zrození byl víceméně klasický sci-fi příběh, Úsvit byl silně dramatická studie života opic, jejich politického myšlení a agresivní xenofobie. Válka má přinést plnohodnotný válečný dramatický film, nicméně neočekávejte Vojína Ryana, ale spíše něco ve stylu klasiky Desatero přikázání. Stále nebylo oznámeno v jakém časovém období po druhém filmu se budeme nacházet, ale ať to budou měsíce či roky, tuto mezeru dokonale dokáží vyplnit knihy, které se pro třetí film také připravují.

Minulý týden se objevil první trailer na chystaný druhý dil adaptace úspěšné knižní série Maze Runner (kde češi opět nepochopitelně zaperlili a nazvali prostě jen Labyrint: Útěk). Dvojka se bude odehrávat téměř okamžitě po díle prvním a nenechá tak divákům vydechnout. Dle traileru půjde větší akci než v labyrintu a svět Spáleniště vypadá jako čisté falloutovské postapo. Boží! A zase půjde o přežití. Labyrint: Zkouška ohněm (Maze Runner: The Scorch Trials) přiletí do kin letos v září a já pevně věřím, že pokoří jedničku, která se mi moc líbila i přes svůj PG-13 a teen vizáž.

Videoherní filmové adaptace začínají opět vykukovat a vypadají parádně. Hitman: Agent 47 se objeví letos v létě, Assassin’s Creed zase příští rok. Je ovšem ještě jeden film, který se mezi fanoušky silně sleduje a konečně se objevila venku i nějaké informace. Ano myslím Warcraft. FIlm, který vyvíjí samotný Blizzard již řadu let, minulý týden odhalil jak bude vypadat orc Ogrim, který v příběhu bude hrát jednu z významných rolí, jakožto pravá ruka šéfa Hordy – Durotana. Příběh zatím není znám, zda bude následovat knižní či herní série, nebo naopak bude naprosto nový. Každopádně plánovaná premiéra je příští rok v létě a já věřím, že přes převahu motion-capture herectví, film bude úspěšný. Uvidíme.

Zombie mánie nekončí. Průměrné zombie survival postapo Světová Válka Z (World War Z) se dočká druhého dílu. I přes mnoho negativních ohlasů se s dalšími díly počítalo a dle scénaristy Stevena Knighta bude dvojka výrazně lepší. Největším problémem prvního dílu, bylo kompletní vystřižení třetího aktu a příběh se tak nepříjemně narušil. Druhý díl bude následovat cliffhanger z jedničky a my se tak můžeme těšit na spritující zombíky, kteří se sápají na Brada Pitta. Film se chystá do kin v létě 2017.

(Visited 96 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE