logo

FILMOVÉ STŘEPINY #6

V nových střepinách se blíže podíváme na chystaný Star Trek 3, vzpomeneme si, že je mezi námi stále kdysi plodný a uznávaný Steven Spielberg, zapochybujeme u pátého Vetřelce a druhého Promethea a začneme se pomalu těšit na Leviathana. Zajímá vůbec ještě někoho další díl Transformers? Na televizní obrazovky se podívají další Vikingové, spin-off k The Walking Dead a budou i nové Akta X! A nebude Zelda… Tak hurá do toho!

Start trek 3 přinese dobrodružství jako z originálu. Poté co J.J. Abrams odmítl režii třetího dílu a na jeho místo našli slušnou náhradu v osobě Justina Lina, který se blýskl posledními díly Rychle a Zběsile, spoluscénarista a herec Simon Pegg potvrdil, že třetí díl by se měl vrátit ke starým kolejím Star Treku. Ve svém rozhovoru pro Spinoff Online řekl: “Chceme do třetího filmu přinést ducha původní televizní série. Jsme si vědomi, že temnému druhému dílu chybělo to, co hardcore fanoušci mají na TV sérii nejraději, a to je dobrodružství v první línii, optimismus a nefalšovaná zábava.” Třetí Star Trek již pravděpodobně má i svého záporáka, kterým by měl být Idris Elba. No určitě budeme všichni zvědaví kampak se tento další počin posune.

Steven Spielberg se opět ukazuje. Tento téměř sedmdesátiletý legendární režisér nám letos naservíruje historické špionážní drama Bridge of Spies a minulý týden se domluvil s Warnerama, že natočí filmovou adaptaci bestselleru Ready Player One, který vypráví příběh teenagera Wadea Wattse. Mladíka pravidelně hrajícího virtualně realistickou hru OASIS. V momentě, kdy zakladatel této hry zemře, zanechá za sebou cenu ve formě hádanek a pokladů, které hráči mohou ve hře získat. Wade se tedy zapojí do tohoto herního dobrodružství a je nucen bojovat proti hráčům a korporátním mocnostem, aby získal svojí cenu. No, knihu jsem nečetl, nicméně připomíná mi to klasickou teen literaturu pro puberťáky. Kdo ví, co z toho Spielberg uděla.

Pátý Vetřelec se odsouvá a dává přednost druhému dílu rádoby prequelu vetřelčího universa Prometheus 2, který se připravuje o dost déle. Neill Blomkamp se minulý týden sešel s Ridleyem Scottem a oba se shodli, že tyto filmy mohou existovat společně. Jelikož sám Blomkamp navrhl artworky lodí Strůjců, známých z prvního Vetřelce a Promethea, oba režiséři našli společnou řeč, jakým způsobem se budou filmy vyvíjet. Druhý Prometheus by tak měl připravit některé prvky, které v Blomkampově vizi budou použity a proto se nový Vetřelec odsouvá. Nicméně Scottův Prometheus mě vůbec nebavil, spíše naopak, a skřípal víc než je zdrávo a po shlédnutí Chappie mám o Blomkampovi stále dost pochybností a děsím se čím dál, tím víc.

Je vidět, že virální marketing funguje i ve filmovém průmyslu. Režisér Ruairi Robinson (Poslední dny na Marsu) a scénarista Jim Uhls (Klub Rváčů) v nedávné době vypustili filmový “kraťas”, teaser na film The Leviathan (video níže). Tento falešný film měl na videoserveru Vimeo více než 1.4 mil. shlédnutí a proletěl nesčetné množsví sociálních sítí, Přesvědčil tak studio 20th Century Fox, aby se o tento počin začalo zajímat. Přivedlo dokupy oba tvůrce a společně s Neillem Blomkampem (není tohoto chlapíka poslední dobou již poněkud trochu moc?) a scénáristou Simonem Kinbergem (X-Men: Budoucí Minulost) a měli by vytvořit produkční jádro vývoje a expanze myšlenky filmu. Jelikož tento filmeček vypadá parádně, doufejme, že pro nás sci-fi fandy by mohlo vzniknout něco ve stylu Duny, či Halo.

Vikings dostali čtvrtou sezónu

Úspěšný historický seriál Vikings kabelovky History Channel bez jakýchkoliv okolků dostal čtvrtou sezónu. Výrazná oblíbenost a kvalitní produkce přesvědčila tvůrce, aby po uzavřeném finále třetí sezóny vytvořili nový příběh, tentokráte zaměřený na původní vikingskou společnost. Potkat se ovšem budeme moci se všemi oblíbenci.

Akta X točí nových 6 epizod

Ano, je to tak. Chris Carter s pomocí Foxů přilákal původní obsazení a natočí šestici nových epizod. Těšít se tak můžeme na nový ucelený příběh, samozřejmě s dvojicí agentů FBI Foxem Mulderem a Danou Scullyovou. O hudební atmosféru se postará původní skladatel Mark Snow. Očekávat je můžeme na přelomu roku. Boží!

Walking Dead spin-off má svůj název

Jak se šuškalo již několik týdnů, pracovní název “Fear of Walking Dead” se stal tím, který uvidíme v titulcích na obrazovkách. Seriáloví tvůrci se pro název rozhodli poté, co se pracovní název dostal ven a objevil se na velkém množství fanart materiálu. Některé fanouškovské tvůrce dokonce oslovili, jestli jejich nápady mohou použít. Zajímavé.

Seriál Legend of Zelda pravděpodobně nebude.

Netflix se se seriály rozjel, nicméně původně plánovanou televizní adaptaci videoherní série Legend of Zelda pravděpodobně nenatočí. Potvdil to v nedávném rozhovoru šéf Nintenda Satoru Iwata. Pro hení fandy je to škoda, ale jak se říká: “Nikdy neříkej nikdy!.” Budeme držet pěsti.

Vypadá to, že Marvel Studios mají na vznik nových filmů větší vliv než byste čekali. Různá filmová universa hodlají expandovat a Transformers není vyjímkou. Již dlouho je známo, že patý díl se již vyvíjí a postará se o něj, jak jinak než Michael Bay a společně s Markem Wahlbergem by měli odstartovat rostoucí vesmír. Další díly ovšem budou následovat ve formě jakýchsi filmových spin-offů a televizních seriálů. O světu Autobotů tak pravděpodobně uslyšíme mnoho nových zpráv a já se jen děsím, kam se tento popcornový průser posune.

Podivnost týdne:

Sony Entertainment TV připravuje Hru o Trůny pro indické publikum. Ano, čtete dobře! Indická verze má i svůj název a bude se jmenovat Rani Mahal a tak jako HBO verze, bude adaptovat knižní sérii Píseň ohně a ledu spisovatele G.R.R. Martina. Rani Mahal bude umístěno do roku 1857 (rok po Velkém indickém povstání) což naznačuje, že tam nebudou fantasy prvky v nějaké velké míře. Seriál se bude zejména zaměřovat na “Matku Draků” – Daenerys Targaryen. Indická verze již našla své první hvězdy (viz fotky níže). Tak to je fakt magořina, ale zajímavá.

(Visited 147 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE