logo

FILMOVÉ STŘEPINY #2

Vítejte u druhého dílu již pravidelného týdeníku o filmových a televizních novinkách. Rudá Sonja má scénaristu. Blade Runner 2? Kostičkový LEGO film bude mít pokračování. Strážci vesmíru dobývají svět svým kraťasem a opět o Vetřelci Neilla Blomkampa. Fantastika se dneska promítá do obrovské řady filmů či seriálů, což mě přivádí na myšlenku, že konzumní publikum potřebuje čím dál tím častěji zdrhnout z kruté reality. Tím líp pro nás, fanoušky fiktivních žánrů, kteří se tak můžeme častěji tetelit v kinosálech či před televizními obrazovkami.

Už je to téměř sedm let, co Robert Rodriguez oznámil, že se chystá natočit novou Rudou Sonju. Věci se od tehdy moc nepohly a vypadalo to, že projekt je v troskách. Nicméně nové zprávy nasvědčují opaku. Rudá Sonja má scénaristu, kterým měl být Christopher Cosmos (seriál The Fall) a tudíž to vypadá, že se na filmu přecejen začne dělat. Sice ještě nikdo nebyl obsazen, ale to neznamená, že my fanoušci, nemůžeme zapojit představivost. Kdo by neměl rád spoře oděné, bojem ošlehané rusovlásky, které dávají na prdel všem, jen ne sobě? Ach. Koho byste si představili v roli nařezané krásky? Já mám jasno.

American Horror story má název páté série

Nová pátá série již byla potvrzena a s přídomkem “Hotel” tvůrci představili i první hereckou hvězdu. Nebude to nikdo jiný než slavná Lady gaga, která to sama potvrdila ve svém videu. No, kdo by to byl čekal, že tahle popová píča se v objeví i v seriálu.

HBO chce nadpřizené schopnosti

Kvalitní produkce HBO chce přilákat superhrdinské fandy v dramatu Incurable. Mělo by jít o partu lidí, kteří mají zvlášní schopnosti, které budou využívat k pomoci lidem. Nečekané. Není toho již trochu moc?

A zase ten Harrison Ford! Super cyberpunková klasika Ridleyho Scotta – Blade Runner – má pravděpodobně režiséra druhého dílu, a tím by se měl stát Denis Villeneuve (Zmizení, Nepřítel). Tvůrci jedničkového příběhu chtějí Ricka Decarda i do dvojky, která se má odehrávat pár desítek let poté a tak je pravděpodobné, že našeho oblíbeného staříčka uvidíme ve své roli znovu. Jsem opravdu zvědavý, jak se s tím vším poperou, protože dvojka nemá předlohu a  snad to nebude jen typický sequelový výplach. Jednička je drsná jak šmirglpapír s atmosférou, co by se dala krájet. Dvojka se musí ukázat. Jsem napnutý jak kšandy a zároveň bych se nezlobil, kdyby se na to radši vykašlali. Nechat kult kultem.

Další sequel oznámen. Kostičkový film Lego Příběh 2 bude. Režie se ujme neznámý Rob Schrab, který spíše exceluje na poli televizních seriálů (seriál Community). Můžeme tedy očekávat další nostalgický nářez plný kostičkového humoru. Sice příběh prvního filmu byl předvídatelný, ale úspěšně útočil na bránice všech, kteří jako malí pravidelně zašlapovali ztracené dílky do koberce. A že to sakra bolelo. Zbytek se u jedničky jen bavil a tu otřesnou písničku měl každý v hlavě snad několik týdnů. A snad přijde i Batman, protože bez něho a jeho hlášek by film byl poloviční.

Americký televizní remake japonského seriálu Power Rangers (u nás známý jako Strážci Vesmíru) loni  oznámil svou celovečerní verzi. Kdo by si nepamatoval středoškolskou partu navlečenou v barevných kostýmech, chránící svět proti zlým silám? Dneska se tomu řehtám. OVŠEM POZOR! Minulý týden internet probrázdil filmový kraťas, který sice s novým filmem nemá nejspíše nic společného, ale rozhodně ukazuje, kam až by se dalo zajít. A je to kousek povedený, i když si se zaběhlými konvencemi hraje na slepou bábu. O režii čtrnáctiminutového snímku se postaral Joseph Kahn a ve filmu uvidíme např. Katee Sackhoff nebo Jamese van der Beeka, který se ohání katanou. A to už stojí za podívání. “Morfujeme!”

Arrow a Flash budou mit další spinoff

Pubertální seriály kabelovky CW Arrow a Flash mají dalšího parťáka. Tentokráte půjde o superhrdinu Atoma, kterého by měl ztvárnit Barndon Routh. Úspěšné seriály tak rozjiždějí televizní DC nářez a pokud by ubrali na dlouhých dramatických záběrech na supermodelky a hezounky a přidali více akčních scén, možná by to začali sledovat i dospělí.

Finále páté sezóny The Walking Dead bude delší

Mrtvoláci jsou oblíbení a proto se tvůrci rozhodli u posledního dílu natáhnout stopáž. Z tradiční šedesátiminutovky se tak finále natáhne na rovnou hodinu půl. Čili to znamená o 50 procent více rozflákaných mozků a 50 procent více keců o pocitech hrdinů.

Minulý týden jsem psal o pětce Vetřelce, kterého se ujal Neill Blomkamp. Pár dní nato začala kolovat zpráva, že nový film by měl ignorovat události ze třetího a čtvrtého dílu. Což fanoušky rozhodilo, ať se k těmto filmům stavěli jakkoliv. Tuto zprávu ovšem sám režisér dementoval slovy: “Nesnažím se vymazat poslední dva díly nebo dělat nějaké obrození. První dva filmy jsou ovšem mými nejoblíběnějšími, a tak chci stvořit Vetřelce, který s nimi bude spojován. To je můj cíl.” No snad to tedy tak dopadne, nicméně vypadá to, že posledním filmům se nebude moc věnovat. Koncept, který zveřejnil na svém Instagramu počítá s návratem jak Ripleyové, tak plukovníka Hickse, který by se mě vrátit z mrtvých. Blomkamp řekl, že postava Ripleyové si zaslouží grandióznější odchod, než jaký byl ukázán ve trojce. Nevím no, mě se trojka líbí fest a já byl spokojen. Nicméně o Alienovi se toho ještě namluví spousty, tak snad se z toho nestane Elysioidní sračka.

Filmová zpráva týdne.

V pátek se s námi rozloučil Leonard Nimoy aka Spock z kultovního seriálu Star Trek. Ve věku 83 let tak odešla další ikona filmového světa a hold jsme mu již vzdali v sobotním článku. Pokud si ovšem chcete zavzpomínat s námi a uctít jeho památku, stavte se 11. 4. na promítání našich kolegů z 3K film klubu. Vlčí bouda tam bude určitě.

(Visited 147 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE