logo

FILMOVÉ STŘEPINY #1

Vítejte u prvního dílu nového týdeníku, ve kterem se vrhnu na filmové a televizní zajímavosti uplynulého týdne. Fantastika se dneska promítá do obrovské řady filmů či seriálů, což mě přivádí na myšlenku, že konzumní publikum potřebuje čím dál tím častěji zdrhnout z kruté reality. Tím líp pro nás, fanoušky fiktivních žánrů, kteří se tak můžeme častěji tetelit v kinosálech či před televizními obrazovkami.

Steven Spielberg se chystá restartovat Indiana Jonese. V dnešní době remaků to není žádná velká věc, nicméně je jasné, že stařičký Harrison Ford již nebude moci předvádět své parádní kousky a bude jej muset nahradit tvář nová. Tím oním vyvoleným by se měl stát Chris Pratt, který se po úspěšných Strážcích Galaxie objeví také v plánovaném dinosauřím pokračování Jurský svět. Osobně si myslím, že jsou filmy, které by se prznit neměly, pokud tedy další Indiana nebude jezdit na hřbetě dinosaura a u pasu se mu bude místo biče houpat walkman, to už pak může natočit i Michael Bay. No snad to nepotvrdí.

Další nové ohlášení tentokráte potěšilo a hlavně bylo již potvrzeno. Neill Blomkamp prolezl řitěmi produkčních z Foxů, a ti souhlasili s natočením pětky Vetřelce. Jeho návrhy a artworky vypadají báječně, a jak to tak vypadá,Sigourney Weaver si tak střihne Ripleyovou ještě jednou, a to tentokráte s výraznou kosmetickou úpravou. Celá zpráva tak přidává na vetřelčí atmosféře, kterou poslední dobou dodávají dva prvky – videohra Alien: Isolation a chystaný kinozážitek v podobě extended verze prvního Vetřelce, který brzo vletí do kin (a Vlčí Bouda půjde povinně). Pokud však znáte Blomkampovy filmy, můžeme si představit jak se nový Vetřelec prohání po slumech a v patách má nařezaného androida s tváří Sharlto Copleye. Že by nějaký pomyslný vetřelčí restart? Snad už se poučíli. Blomkampe a ty to koukej nezpackat!

Man in the white castle jede dál

Amazon Prime objednala další díly poté, co diváci jednoznačně seriál vybrali v pravidelném rozstřelu, který tentokráte obsahoval 7 seriálových pilotů. Evidentně vůbec nevadí, že se tvůrci od předlohy Philipa K. Dicka značně odklonili. Můžeme se těšit na poválečný svět, který ovládlo Německo a Japonsko. A je to nářez.

Oucast v seriálu potvrzen

Kirkmanův komiksový Outcast se dočká televizního zpracování. Cinemax potvrdil, že pilot bude, a to i přesto, že se původně zrušil. Na scénáři již Robert Kirkman (The Walking dead) urputně pracuje a tak  se můžeme těšit na další démonický nářez. Možná to je dobře, když už téměř zařízli nemastného Constantina.

Nový trailer chystaného třetího Mad Maxe nám ukazuje, jak velká akční jízda to bude. Prostě, jak nastane ropná katastrofa, můžeme očekávat, že z normálních lidí se stanou krvelační barbaři bojující o každou kapku cenných pohonných hmot a to i když se sami paradoxně prohání v ozbrojených šestilitrech, které musí žrát tak sto na sto. V tomto světě je každý magor a být normální znamená být šílený. Těším  se opravdu hodně, a to i přes fakt, že trailer v kině neupoutal. Triky vypadají jak z dvojky a Tom Hardy nijak neoslnil. Snad to ve finále dopadne dobře a Mad Max zase nařeže na prdel všem těm ošklivým koženým hnusákům.

Začali se točit pátí Piráti z Karibiku s podtitulem Dead men tell no tales. Když pominu fakt, že piráti jsou pro mě průměrné fantasy, které je koukatelné jen kvůli Deppovi, pro filmaře je to zlatý důl, jelikož všichni čtyři předchůdci trhali v kině rekordy. Tentokráte se Jack Sparrow octne v tváří v tvář duchům, kteří se snaží vyhladit celé pirátské pokolení. A pomoci by mu měl Poseidonův trojzubec. Takže, jak by se dalo čekat, nic moc originalitu v tom nehledejte. Nicméně v roce 2017 se uvidí, jestli zase budou kina plná. A Depp už by si taky mohl střihnout nějakou zajímavější roli, protože od počátků pirátů toho moc neukázal. Ale proč by měl, když se po takových honorářích může doma škrábat na koulích a užívat si.

Očekávaná videoherní adaptace Assassin’s Creed přitáhla další známý obličej. Teda spíš obličejíček. Krasotinka Marion Cotillard, která již vlastní cennou sošku za ztvárnění Edit Piaf, se tak ve filmu objeví po boku Michaela Fassbendera. O příběhu uneseného barmana, který se dozvídá, že je potomkem významných asasínů a v nekonečném boji s Templáři se, pomocí speciální technologie Animus, dostává do minulosti a prožívá tak příběhy svých předchůdců se ještě moc neví, nicméně pomalu se vše krystalizuje a je vidět, že tvůrci nechtějí nechat nic náhodě. Snad se o filmu začne mluvit častěji a nebude to jeden velký otazník, protože (a to ruku na srdce) filmy podle her jsou spíše jeden velký průser a ani do toho nemusí zasahovat Uwe Boll.

Filmová pecka týdne:

Komiksová adaptace The Secret service s názvem Kinsgman: The Secret service trhá rekordy. Naprosto boží bondovka bez Bonda. Matthew Vaughn servíruje parádní jízdu, která si balancuje na hranici mezi humorem a seriózní drsnou akcí a ve velkých porcích dávkuje, neprolíná. Colin Firth prostě teď definuje pojem špión gentleman a to tak, že Craig vedle něho vypadá jako figurka na klíček. Super kamera a nejeden počet „wow“ momentů. Více v recenzi.

(Visited 216 times, 1 visits today)
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Admin a zástupce. Administrátor, redaktor, občasný pisálek povídek, osina v zadku všech idiotů, ale jinak kamarád všech, s kterými si má co říct. Filmový nadšenec, hráč her všeho druhu, čtenář knih s fantazií a poslední dobou komiksový dobyvatel.V současné době píše svůj první román.


KOMENTÁŘE