logo

NEMRTVÝ ORPHEUS A MRTVÍ GENTLEMANI

Tak vás tady opět vítám. Rozhodl jsem se, že dnes svou rubriku „Cancy mezi tím co řekl Wiggum Clancy“ věnuji oné rozsáhlé skupině hráčů DrD – Dokonalého rodinného Domku. No dobře, ve skutečnosti ta zkratka znamená Dračí Doupě (proto je to r malé, ubohé, zastrčené tak nějak uprostřed). Dračí Doupě má svůj předobraz v Americe (taky co by tam neměli), kde tomu ale neříkají čtvrtlibrák se sýrem, ale roayal cheese… ech, jinak… kde tomu neříkají Dračí Doupě ale Dungeons & Dragons, což se doslovně překládá jako Jeskyně a Draci. „‚Teda maj tam to samý jako my, jen prostě jiný.“

No a před pár lety se jeden takový hráč sebral i s partou svých kamarádů a rozhodl se k poměrně zásadnímu kroku – natočit film od hráčů pro hráče. Výsledné dílko spatřilo světlo světa roku 2002 a onen hráč se jmenuje Matt Vancil.

Původní film se jmenoval prostě a jednoduše The Gamers. Měl pouhopouhých čtyřicet pět minut a byl celý o tom, jak parta kamarádů hraje na koleji DrD a svým hlukem neustále vyrušují sousedku, jenž se snaží učit. Ale popravdě, takový snímek by byl celkem o ničem, a tak se to hoši rozhodli okořenit. Navlékli na sebe LARPářské kostýmy (LARP je něco jako DrD naživo) a natočili i scény z jejich fantasy dobrodružství. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat. Film má vtip, nápad, a hromadu amatérismu, který mu dodává to pravé kouzlo. Tomu také odpovídá skutečnost, že rozpočet snímku činil pouhých 1000 dolarů. Produkován byl společností Dead Gentleman Productions a dokonce získal i nějaká ta ocenění. To mělo za následek pokračování.

Roku 2008 spatřil světlo světa druhý díl The Gamers: Dorkness Rising. Obsazení se změnilo, rozpočet se rozrostl a snímek nabral hodinu času navíc. Základní princip ale zůstal, jen scénář byl propracovanější a více prostoru se věnovalo i ději v reálném světě. Základní zápletkou druhého dílu byla spisovatelská krize. Spisovatel má blok, který se snaží prolomit za pomoci svých přátel – hráčů. Jenže ti pokaždé v jeho příběhu zahynou na tom samém místě a nikdo neví co s tím. Situace se změní, když jeden z hráčů přivede do skupiny svojí bývalou přítelkyni. Přibylo vtipu, přibylo akce a další úspěšný snímek byl na světě.

Posléze se Matt spojil se společností Zombie Orpheus Entertainment (viz. Youtube) a společně vytvořili webový seriál JourneyQuest, jehož druhá série byla kompletně financována za pomoci Kickstarteru. Seriál vypráví příběh skupiny dobrodruhů, jenž je na výpravě za získáním magického meče. Celý děj se nese v odlehčeném Pratchettovském duchu a už se pracuje na třetí sérii. V té druhé se dokonce objeví Fran Kranz, jeden z „Whedonovců“ (hrál jednu z hlavních rolí v seriálu Dollhouse, nebo ve filmu Cabin in the woods), v roli barda Toma Stříbroústého. I přesto všechno si Matt a jeho kámoši našli čas (a dostatek fanoušků, kteří je zafinancovali opět přes Kickstarter), aby se v roce 2013 vrátili do světa The Gamers třetím snímkem, tentokráte zvaným Hands of fate.

Fiktivní fantasy svět ustupuje do pozadí a řeší se více problémy světa reálného. Také DrD je nahrazeno (původně) fiktivní karetní hrou Romance of the Nine Empires (něco jako Magic the Gatering, jen s příběhovou linií, kterou během let na důležitých turnajích utvářeli sami hráči). V předešlé větě je závorka se slovem původně. A to z toho důvodu, že hra už je společností The Dead Gentlemens ve vývoji. Film samotný už má přes dvě hodiny, a i když humor ustoupil do pozadí (ale ne úplně do prdele), pořád je to skvělý „poloamatérský“ snímek (který je komplet ke zhlédnutí na youtube kanálu Zombie Orpheus Entertainment). Přesto to není vše, co má banda kolem Matta na triku, je toho daleko více. Ale jelikož nejsem vaše matinka, abych vás vodil za ručičku, sedněte k počítači, vypněte porno a místo toho si zapněte Youtube. A zkoumejte a hledejte. Jsem si jist, že vás Zombie Orpheus Entertainment a The Dead Gentelemens Production určitě něčím zaujmou. Od mé maličkosti dostává Matt Vancil čistou sedmičku a jasný kultovní status. Jen tak dál, buddy 🙂

(Visited 91 times, 1 visits today)
  • Hodnocení Vlčí Boudy
Líbil se ti článek? Okomentuj ho níže.

O AUTOROVI

Autor. Vesmírný povaleč, těhotný smradlavý lenochod, ostuda lidstva, odporný a páchnoucí, slizký a hnusný zelený lidský výkal. Nejradši by se celý život ládoval dobrůtkami všeho druhu, barev a chutí, četl komiksy a koukal na filmy. Ale stejně ho máme rádi. Boudí komiksový specialista.


KOMENTÁŘE